80 lat temu Stolica stanęła, oko w oko z niemieckim okupantem. Wyjątkowy film w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Mija 80 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia, cała Polska odda hołd tym, którzy walczyli zbrojnie z niemieckim okupantem. Walczyli, co ważne, nie tylko o wolną Stolicę, ale i całą Polskę. To miał być znak, że biało – czerwona wciąż żyje. Że walczy, że się nie poddała, że nie da się hitlerowskiemu okupantowi. O godz. 17:00, w całej Polsce zawyją syreny. Dwie godziny później zaprosimy Państwa do naszego Muzeum na wyjątkową projekcję. „Miasto 44” Jana Komasy ukazuje dramatyczne wydarzenia powstańczego zrywu oraz osobiste przeżycia jego uczestników.

„Miasto 44” opowiada o losach Stefana, młodego warszawiaka, który – jak tysiące innych – przyłącza się do Powstania Warszawskiego. Łamie, tym samym słowo dane swojej matce, której przysiągł, że nie weźmie udziału w powstańczym zrywie. Wewnętrzne przekonanie, „że trzeba” okazuje się silniejsze…

Zapraszamy Państwa do Muzeum Pamięć i Tożsamość 1 sierpnia 2024 r., o godz. 19:00.