SPEKTAKL TEATRALNY // „PAN TADEUSZ Z M3” // 30.11 – 16:00

Pewnego dnia, w domu na jednym z osiedli, wprost z książki zjawia się… Pan Tadeusz. Na początku budzi przerażenie. Domownicy myślą, jak tu się pozbyć intruza. Najpierw biorą go za hydraulika, później za obłąkanego uciekiniera z zakładu dla psychicznie i nerwowo chorych. W końcu przekonują się do jego obecności.

SPEKTAKL TEATRALNY // „ARTYŚCI NA SZLAKU” // 26.10 – 16:00

Fascynująca historia, oparta na faktach. Tuż po wybuchu II wojny światowej gwiazdy przedwojennej Warszawy i Lwowa dołączają do Armii Andersa. W oparach śmierci, głodu i walki dodają żołnierzom otuchy swoimi występami. Ich losy opowiada spektakl teatralny Krakowskiego Teatru Komedia, zatytułowany „Artyści na Szlaku”, który już w tę sobotę będzie wystawiony w sali widowiskowej naszego muzeum.