SPEKTAKL TEATRALNY // „ARTYŚCI NA SZLAKU” // 26.10 – 16:00

Fascynująca historia, oparta na faktach. Tuż po wybuchu II wojny światowej gwiazdy przedwojennej Warszawy i Lwowa dołączają do Armii Andersa. W oparach śmierci, głodu i walki dodają żołnierzom otuchy swoimi występami. Ich losy opowiada spektakl teatralny Krakowskiego Teatru Komedia, zatytułowany „Artyści na Szlaku”, który już w tę sobotę (26.10) będzie wystawiony w sali widowiskowej naszego muzeum.

Spektakl, wyreżyserowany przez Mateusza Dewerę przenosi nas w świat, którego już nie ma. Czterech aktorów prowadzi widza przez drogę, która swój początek ma jeszcze w wolnej Polsce. O Warszawie mówiło się wówczas „Paryż Północy”. Równie barwne artystycznie życie kwitło we Lwowie. Kawiarniane sceny uginały się od kabaretów i recitali.

Bohaterowie spektaklu kroczą dumnie przez niemal cały świat pod dowództwem generała Władysława Andersa, by koniec tej przebytej ścieżki zastać w Londynie.

Za scenariusz i reżyserię spektaklu „Artyści na Szlaku” odpowiada Mateusz Dewera, za przygotowanie wokalne i muzykę Dorota Wasilewska. Scenografię i kostiumy przygotowała Alicja Margolin-Gałczewska. W obsadzie sobotniego spektaklu znaleźli się Adrian Gawlik, Aneta Gierat/Natalia Pietrasz, Joanna Jucha/Katarzyna Górska, Jakub Reizer.

Spektakl „Artyści na Szlaku” w sali widowiskowej Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w najbliższą sobotę, o godz. 16:00. Bilety dostępne są w kasach muzeum oraz na stronie internetowej.

SPEKTAKL TEATRALNY // „ARTYŚCI NA SZLAKU” // 26.10 – 16:00