Życie Karola Wojtyły okiem aktorów krakowskiego teatru. 12 października w naszym Muzeum

Jak wyglądało życie Karola Wojtyły nim został… Świętym Janem Pawłem II. Jego zainteresowania i pasje. Dylematy, radości i smutki dnia codziennego. Pasje i zainteresowania. O tym i nie tylko o tym w wyjątkowym spektaklu teatralnym. Tym razem Muzeum „Pamięć i Tożsamość” zaprasza na sztukę Krakowskiego Teatru Komedia. „JP2 – Oczekiwane Pokolenie” już 12 października o godz. 16:00.

foto: Krakowski Teatr Komedia

Ze względu na zainteresowania teatralne Karola Wojtyły, sztuka pokazuje także aktorskie przesądy, których aktorzy przestrzegają także w dzisiejszych czasach. W spektaklu widz znajdzie ciekawostki z życia Karola Wojtyły, m.in. zamiłowanie do sportu oraz wiele cytatów „Naszego Papieża”. Spektakl pokazuje siłę przebaczenia oraz łączenia pokoleń, które mimo różnic potrafią mówić jednym językiem.

Akcja sztuki rozgrywa się w garderobie, przed próbą generalną „Tryptyku rzymskiego” oraz na teatralnych deskach. Tuż przed wyjściem na scenę okazuje się, iż reżyser jeszcze nie dojechał i próba generalna „wisi na włosku”. Po zawirowaniach w zespole aktorskim, dyrektor wzywa „na dywanik”. Czy premiera się odbędzie?

foto: Krakowski Teatr Komedia

Za scenariusz i reżyserię spektaklu odpowiada Jan Korwin – Kochanowski. Na naszej scenie wystąpią Agata Darnowska / Julianna Klimenko, Marek Wolny, Renata Pałys oraz wspomniany wcześniej Jan Korwin – Kochanowski.

Spektakl „JP2 0 Oczekiwane Pokolenie” w sobotę, 12 października o godz. 16:00. Bilety normalne w cenie 40,00 zł, ulgowe – 30,00 zł dostępne są w kasach Muzeum oraz na stronie bilety.muzeumpamiecitozsamosc.pl.

Zapraszamy!