MUZYCZNE WARSZTATY DLA RODZIN Z DZIEĆMI // „RODZINNE DŹWIĘKI” // 10.11 – 15:00

Niektórzy twierdzą, że to prawdziwe arcydzieło rzemiosła, technologii i artyzmu. Dostarcza wrażeń – nie tylko tych muzycznych. Spirio, czyli najdoskonalszy na świecie fortepian samogrający. Już 10 listopada o jego możliwościach przekonają się młodzi uczestnicy warsztatów muzycznych, przygotowanych przez nasze muzeum. Na warsztaty zaprasza… mały Fryderyk Chopin!

To propozycja adresowana do całych rodzin, które chcą aktywnie spędzić czas i jednocześnie rozwijać swoje muzyczne zainteresowania. Główną atrakcją niedzielnych warsztatów będzie… fortepian Spirio, czyli wyjątkowy instrument, który samodzielnie odtwarza dźwięki.

Ta prawdziwa, technologiczna perełka łączy tradycję z nowoczesnością. Zachwyca przy tym i małych, i dużych. Nasi milusińscy będą mogli poznać działanie instrumentu, jego budowę i mechanikę. Na końcu Spirio sam da mały koncert, i to bez udziału pianisty!

W programie warsztatów, m.in. interaktywne zabawy muzyczne. Najmłodsi wcielą się w zwierzęta z „Karnawału Zwierząt” Camille Saint-Saënsa. Później będą rozpoznawać muzyczne „stany pogodowe” i naśladować je ruchem. Zabawa połączona z edukacją to idealna okazja do odkrywania czaru muzyki i rozwijania wyobraźni!

Przewodnikiem po świecie dźwięków będzie…mały Fryderyk Chopina, który w zabawny i przystępny sposób wprowadzi dzieci w świat muzyki, pomoże odkryć tajemnice fortepianu. Warsztaty to doskonała okazja, by w twórczy sposób spędzić czas z rodziną, rozwijać muzyczne pasje dzieci i wspólnie przeżyć wyjątkowe i niezapomniane chwile!

Warsztaty poprowadzą utalentowane artystki: Magdalena Czyż i Katarzyna Bąk. Magdalena Czyż, to skrzypaczka, pedagog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Katarzyna Bąk, z kolei to pianistka, laureatka licznych międzynarodowych konkursów.

Tuż po warsztatach fortepianowych zapraszamy na kolejny punkt na artystycznej mapie – warsztat plastyczny “Pokoloruj swój świat”. Dzieci będą szyły worki na skarby i jesienne torby. Wszystko pod okiem wykwalifikowanych animatorów.

Zapraszamy całe rodziny do Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II na muzyczno – artystyczną przygodę pełną zabawy i ekscytujących doświadczeń! Bilety na to wydarzenie są dostępne w kasach muzeum oraz na stronie internetowej bilety.muzeumpamiecitozsamosc.pl.

MUZYCZNE WARSZTATY DLA RODZIN Z DZIEĆMI // „RODZINNE DŹWIĘKI” // 10.11 – 15:00