A A A

„Wandea. Zwycięstwo albo śmierć”

— KUP BILET —

W niedzielę, 14 kwietnia br. o godz. 14:00 w Audytorium Muzeum odbędzie się pokaz filmu „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć” (scenariusz: Vincent Mottez, reżyseria: Paul Mignot, Vincent Mottez).

 

Opis filmu:

Jest rok 1793. Brutalna rewolucyjna tyrania krwią spod gilotyny znaczy i buduje „nową Francję”. Zabito króla, zwolenników monarchii, tysiące księży i wiernych, ale czterech na pięciu straconych pochodziło ze stanu trzeciego, czyli „ludu francuskiego”, w imię którego podobno wybuchła i toczyła się rewolucja. Trzy wielkie hasła rewolucji: wolność, równość, braterstwo, brzmią jak ponury żart. Wiosną 1793 roku lud francuski z Wandei mówi „dość”. Wybucha powstanie, stworzona zostaje Armia Katolicka i Królewska, a na jej sztandarach widnieje Najświętsze Serce Pana Jezusa… Wizerunek ten do dziś stanowi symbol i słusznie otaczany jest szacunkiem przez francuskie środowiska katolickie i tradycyjne.

Głównym bohaterem filmu jest legendarny François de Charette, młody, choć już od czterech lat emerytowany oficer dawnej Królewskiej Marynarki Wojennej. Wandejscy chłopi niemal siłą wzywają go do objęcia dowództwa powstania. Niechętny początkowo oficer w najbliższych miesiącach okaże się nie tylko sprytnym strategiem wojskowym, lecz także stanie się charyzmatycznym przywódcą i budowniczym bohaterskiej, wolnościowej, oddanej idei i gotowej na wszystko armii powstańczej.

(źródło: https://rafaelfilm.pl/wandea-zwyciestwo-albo-smierc/ )

 

Polska kinowa premiera filmu „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć” miała miejsce 29 grudnia 2023 roku – dokładnie w 350. rocznicę objawień Najświętszego Serca! Ta kostiumowa produkcja jest hołdem dla dzielnego ludu wandejskiego, który dla obrony wolności i wiary poświęcił życie.

 

Aby kupić bilety na to wydarzenie:

— KUP BILET — 

Informujemy, że kasy biletowe w Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II (w organizacji) czynne są:
– w każdą środę w godz. 16:30 – 18:00
– w każdą niedzielę w godz. 13:30 – 15:00
(z wyjątkiem 31.03.2024 r. – Niedziela Wielkanocna)

– na 3 godziny przed zaplanowanym Wydarzeniem

Film przeznaczony jest dla osób powyżej 15 roku życia.

Czas trwania: 101 minut.

Cena biletu wynosi 15,00 zł.

Pozostałe wydarzenia