A A A

„Fatima”

— KUP BILET —

W sobotę, 11 maja br. o godz. 19:00 w Audytorium Muzeum odbędzie się pokaz filmu „Fatima” (scenariusz: Marco Pontecorvo, Valerio D’Annunzio, reżyseria: Marco Pontecorvo).

Opis filmu:
Jest rok 1917. Świat pogrążony jest w mrokach Pierwszej Wojny Światowej. Do małej portugalskiej wioski Fatimy, podobnie jak do tysięcy miejscowości w całej Europie płyną dramatyczne wieści o tysiącach zabitych. Do domów wracają okaleczeni i pozbawieni nadziei weterani. W takich chwilach łatwo o zwątpienie i załamanie. Właśnie w takich okolicznościach troje dzieci z Fatimy doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im przepowiednie dla świata. Relacje dzieci z tego wydarzenia spotykają się z wielkim sceptycyzmem zarówno osób świeckich jaki i przedstawicieli Kościoła.
Nikt nie traktuje poważnie dziecięcych opowieści. A jednak wieść o cudownych wydarzeniach w Fatimie roznosi się coraz dalej. Tysiące pielgrzymów przybywają do wioski, a cud fatimski zaczyna odmieniać ich losy, wywierając przemożny wpływ także na instytucję Kościoła i na cały świat.
(źródło: https://www.filmweb.pl/film/Fatima-2020-826029)

Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Polska premiera kinowa odbyła się 1 października 2021 roku. W „Fatimie” specjalnie skomponowany utwór śpiewa Andrea Bocelli.

Sprzedaż biletów:


— KUP BILET —


Informujemy, że kasy biletowe w Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II (w organizacji) czynne są:
– w każdą środę w godz. 16:30 – 18:00
– w każdą niedzielę w godz. 13:30 – 15:00

– na 3 godziny przed zaplanowanym Wydarzeniem

Czas trwania: 108 minut.
Cena biletu wynosi 15,00 zł.
Serdecznie zapraszamy!

Pozostałe wydarzenia